balony cyfry
Porady Wyposażenie wnętrz

Balony cyfry – czym nadmuchać?

Organizując wszelkiego rodzaju przyjęcia często zastanawiamy się czym nadmuchać balony. Każdy przyzna rację, że same balony wyciągnięte z opakowania nie zachwycają nas swoim wyglądem. Dopiero po odpowiednim napełnieniu ,,rozkwitają’’ i stają się przepiękną ozdobą. Mając do dyspozycji balony cyfry możemy zarówno nadmuchać je powietrzem, ale także helem. Na jaki rodzaj wypełnienia najlepiej postawić?

Czym napompować?

Jak już zostało wspomniane – balony możemy napompować dwoma sposobami albo na hel albo z pomocą własnych płuc – powietrzem. W zależności od tego, jaki efekt chcemy otrzymać należy zastanowić się czym lepiej będzie nadmuchać. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że balony cyfry nadmuchane helem będą się unosiły ku górze. Dlatego, aby było to bardzo efektywne należy przywiesić je do sznurka i dodać obciążnik, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nigdzie nam nie uciekną. Można również w zamkniętym pomieszczeniu je mimowolnie puścić, wówczas utrzymywać się będą pod sufitem. Jeśli chodzi o balony cyfry nadmuchane zwykłym powietrzem będą się one równie pięknie prezentować. Jednak wówczas należy się zastanowić w którym miejscu je umieścimy. Mamy tutaj możliwość przypięcia ich lub przywieszenia do różnych elementów. Ważne, aby sprawić tak, żeby balony cyfry przyniosły spektakularny efekt i podkreśliły imprezę.

Pobaw się w chemika!

Jest jeszcze jeden, dość niecodzienny sposób na napompowywanie balonów. Oto lista potrzebnych elementów:
– balony cyfry,
– pusta butelka litrowa lub 1,5 litrowa,
– łyżeczka,
– lejek,
soda oczyszczona,
– ocet.
Butelkę należy wypełnić octem mniej więcej do ⅓ jej wysokości. Do środka należy wsypać około 2-3 łyżeczki. Balon umieścić na lejku, a następnie umieścić go na szyjce butelki. Podczas połączenia sody z octem powstaje dwutlenek węgla, który jest znacznie cięższy od powietrza. To sposób na to, jeśli nie chcesz nadużywać swoich płuc podczas nadmuchiwania balonów.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *