poduszki ozdobne w salonie
Wyposażenie wnętrz

Dobór odpowiednich poduszek dekoracyjnych

Chcąc udekorować swój salon, lub też sypialnie bardzo często przychodzi nam na myśl dobór odpowiednich poduszek dekoracyjnych. Jak najbardziej jest to właściwy trop, gdyż tym prostym sposobem, możliwe jest nadanie wnętrzom bardzo przytulnego, ale także eleganckiego wystroju. Poduszki jako element ozdobny, ale i praktyczny jest bardzo lubiany przez dekoratorów, chętnie po nie sięgamy. Jak podejść do doboru odpowiednich poduszek do wnętrza? Zapraszamy do artykuły, w którym dzielimy się naszymi poradami w tym zakresie.

poduszki dekoracyjne do salonu: źródło:www.sklep.poduszkowiec.net

Jak dopasować poduszki do salonu?

Salonowe poduszki ozdobne zwykle układane są na sofie. Zajmują miejsce na skrajnych bokach siedziska, mogą być także porozkładane na całej długości wzdłuż oparcia. Oprócz tego mogą znaleźć się także na fotelach. Oczywiście wybór konkretnej kolorystyki, czy wzorów będzie uzależniony od tego w jakim stylu urządzone jest pomieszczenie, jaki efekt chcemy uzyskać i jakie kolory zostały użyte w innych elementach wystroju. Bardzo popularnym sposobem na dobór poduszek do salonu jest zastosowanie tego samego koloru i wzoru co na zasłonach. Wnętrza, które posiadają zasłony bardzo ładnie i schludnie wyglądają mając poduszki wykonane z identycznych materiałów. Kolorystyka poduszek może być także dobierana do dominującego koloru w salonie, czyli będą to kolory ścian, mebli, podłogi. W ten sposób możliwe jest bezpieczne wykorzystanie poduszek ozdobnych w dekoracjach. Możliwe jest także wprowadzenie niekonwencjonalnych opcji, czyli wybór krzykliwego wzoru, lub zastosowanie poduszek dekoracyjnych z konkretnym motywem, jak kwiaty, elementy natury, zwierzęta itp. W salonach stylizowanych i luksusowych można pokusić się o poduszki błyszczące w kolorze złotym, srebrnym, rubinowym. Podkreśla to poziom ekskluzywności.

poduszki z motywem kwiatowym

Poduszki dekoracyjne do sypialni

W sypialni także znajdują się poduszki dekoracyjne. Tutaj jednak nie stanowią one osobnego elementu, a zazwyczaj tworzą kompozycję wspólnie z pościelą. Z tego względu należy podejść do wyboru poduszek nieco inaczej. Przede wszystkim takie poduszki do sypialni powinny dobrze komponować się z resztą pościeli czy narzut i pledów. Dopiero w dalszej kolejności potwierdzamy dopasowanie poduszek w szerszym kontekście, czyli ich prezencja na tle pozostałych elementów sypialni, oceniamy także ogólny klimat, jaki powstał za sprawą tego elementu.

poduszki ozdobne w salonie
poduszki dekoracyjne do salonu ożywiają jasny i monotonny wystrój

Kiedy użyć poduszek dekoracyjnych?

Poduszki ozdobne warto wykorzystać kiedy planujemy:

  • nadać wnętrzu ożywienia,
  • podkreślić dominujący kolor,
  • wzbogacić pokój o dekoracyjne elementy,
  • uzyskać nowy klimat i wystrój.

Zachęcamy do eksperymentowania z poduszkami w swoim domu. Nawet w przypadku niepowodzenia nic nie tracimy. Duży dostęp do poszewek na poduszki umożliwia wykonywanie wielu różnych zestawień.

You may also like...