nowoczesne meble kuchenne
Meble kuchenne

Ile trwa realizacja kuchni na wymiar?

Wszyscy, którzy planują nową kuchnię na wymiar zadają sobie pytanie – ile może trwać taka inwestycja? Dobrze, że pytanie takie jest stawiane, ponieważ wiedza na ten temat może zaoszczędzić nerwów i ewentualnych komplikacji przy remontowaniu czy wykańczaniu całego mieszkania. 

Przede wszystkim projekt

kuchnia na wymiarNa samym początku trzeba przeprowadzić dokładne wymiary i sporządzić projekt. Miej świadomość, że korzystanie z usług projektanta to nie to samo co zaprojektowanie kuchni w Castoramie czy Ikei, gdzie pracownicy bazują na gotowych rozwiązaniach i układają kuchnię z gotowych „klocków”. Zaprojektowanie unikatowej kuchni na wymiar to praca od podstaw, dlatego trwa znacznie dłużej. Każde biuro ma inne terminy, obsługuje różną liczbę klientów, dlatego czas oczekiwania na projekt może się znacznie różnić. Generalnie można przyjąć, że w czasie od tygodnia do trzech tygodni powinien taki projekt powstać. Kolejną sprawą są ewentualne zmiany, które będzie trzeba nanieść i projekt wstępny skorygować.

Zlecenie produkcji mebli

Najdłużej trwa zawsze produkcja płyt meblowych. Tutaj czas oczekiwania najczęściej wynosi przynajmniej miesiąc, ale przy projektach bardziej nietypowych, można się liczyć z tym, że czas ten się wydłuży. Na ten etap firma projektująca kuchnię już większego wpływu nie ma, gdyż meble zamawiane są w zewnętrznym zakładzie. Rzadko zdarza się, ażeby projektanci i wykonawcy mebli tworzyli tę samą firmę, aczkolwiek też się tak zdarza. Po wyprodukowanie wszystkich niezbędnych elementów można przetransportować gotowe materiały i okucia do zmawiającego, celem instalacji.

Ostatni etap – instalacja kuchni

W zależności od wielkości kuchni ostatni etap może trwać od jednego do kilku dni. Bardzo proste projekty niedużych kuchni można zrealizować w jeden dzień. Większe i bardziej złożone potrwają 2-4 dni. na miejscu też może być konieczne docięcie płyt, skorygowanie, dlatego część prac odbędzie się w miejscu instalacji. Na samym końcu dochodzi do odbioru kuchni, jeśli wszystko jest gotowe i sprawdzone. Wraz z instalacją mebli odbywa się też montaż urządzeń kuchennych takich jak piekarnik, płyty grzewcze, lodówka, kuchenka mikrofalowa itd.

Cały proces zakupu kuchni na wymiar od zamówienia po realizację i odbiór może trwać od 1 do nawet 3 miesięcy. Planując taką inwestycję miejmy to na uwadze, ponieważ brak wiedzy w tym zakresie może kosztować nas sporo nerwów. Warto o tę kwestię także dopytać, ponieważ być może będzie ona miała także wpływ na wybór wykonawcy.

You may also like...