kuchnia na wysoki połysk
Meble kuchenne

Meble kuchenne na wysoki połysk – fakty i mity

Meble z frontami na wysoki połysk nieustannie cieszą się dużą popularnością, z racji swoich ponadprzeciętnych walorów dekoracyjnych. Opinie o tych kuchniach są różne. Przeciwnicy wytykają fakt szybkiego rysowania się frontów, przez co stają się brzydkie, natomiast zwolennicy zauważają znacznie lepszy efekt wizualny całej kuchni. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się kiedy korzystać, a kiedy nie korzystać z meblami z wysokim połyskiem oraz jak z nimi postępować. 

Zabrudzenia bardziej widoczne na powierzchni połyskliwej

Prawdą jest, że na powierzchni połyskliwej zabrudzenia są bardziej widoczne. Szczególe uporczywe są odbite ślady palców, których nie da się uniknąć używając na co dzień szafek. Jeśli chcesz mieć fronty z połyskiem, a jednocześnie czyste fronty, przyzwyczaj się do częstego przecierania ich. Ślady i zabrudzenia są tym bardziej widoczne im bardziej doświetlona jest kuchnia. Jeśli zatem pomieszczenie ma duże okna na stronę południową, może być problem z widocznymi śladami. Ciemniejsze kuchnie są pod tym względem lepsze, gdyż zabrudzenia i ślady palców są mniej widoczne.

Co warto zaznaczyć, to im ciemniejszy kolor frontów, tym ślady i zabrudzenia będą bardziej widoczne. Jeśli podejrzewasz, że może Cię to denerwować, wybierz jaśniejsze kolory frontów. Wówczas wszelkie ślady stają się znacznie mniej uwidocznione.

meble w kuchni z połyskiem

Powierzchnie z połyskiem się łatwo rysują

To także jest prawda. Jeśli planujesz mieć meble kuchenne na wysoki połysk, pamiętaj o odpowiedniej ich pielęgnacji i czyszczeniu. Przecierać fronty można tylko gładką i miękką szmatką, gdyż bardzo łatwo zarysować powierzchnię. Generalnie przy odpowiedniej eksploatacji kuchni nie jest to problemem. Jednak wymaga to dodatkowej uwagi od użytkownika. Jeśli wcześniej korzystałeś z kuchni matowej, musisz nieco zmienić swoje nastawienie. Aby uniknąć przypadkowych zarysowań przy otwieraniu, lepiej będzie wybrać fronty z uchwytami, zamiast otwieraniem ich na przycisk.

kuchnia na wysoki połysk

Co lepsze – połysk czy mat?

Nie można odpowiedzieć co jest lepsze, bo jest to wyłącznie kwestia gustu. na pewno meble z połyskiem dają wrażenie bardziej eleganckie, luksusowe. na pewno fronty matowe będą godne polecenia dla ludzi wygodnych, którym nie będzie chciało się często wycierać frontów. Z kolei fronty połyskliwe są świetną opcją dla osób, dla których mat nie daje odpowiedniego efektu. Każde rozwiązanie jest na swój sposób dobre. Jedyne o co trzeba się martwić, to o odpowiednie nastawienie do jednego jak i drugiego rodzaju wykończenia mebli kuchennych. Nie możemy oczekiwać od nich więcej niż dają.

 

You may also like...